O nas

Założycielem firmy Wine Center jest Piotr Kaliński, sommelier, pasjonat, kolekcjoner win. Swoje kilkunastoletnie doświadczenie zdobywał pracując, podróżując i ucząc się od najlepszych. Utytułowani szefowie kuchni jak Michel Roux , Jean-Marie Zimmermann, Vicky Ratnani czy bracia Olroyd to tylko niektóre osoby, z którymi miał okazję pracować. Swoja wiedzę o winie pogłębiał biorąc regularny udział w szkoleniach, sympozjach, międzynarodowych degustacjach, seminariach winiarskich organizowanych przez największe i najważniejsze organizacje winiarstwa na świecie.

Piotr Kaliński posiada certyfikaty Wine & Spirit Education Trust czy też prestiżowej organizacji Court of Master Sommeliers, nadzorowanej przez ikony sommelierów, Gerarda Basseta i Brayana K Juliana. Przez kilkanaście lat doskonalił swoje umiejętności sommelierskie pracując na największych pasażerskich statkach świata należących do najbardziej prestiżowych linii oceanicznych Celebrity Cruise Line i Cunard Cruise Line ze słynną Queen Mary 2 i Queen Victorią. W swojej pracy zawodowej jako Sommelier zaserwował kilkadziesiąt tysięcy butelek rozmaitych win, udzielił fachowych rad niejednemu młodemu adeptowi aspirującemu do pracy w restauracji, zrobił niezliczoną ilość degustacji zarówno dla gości jak i załogi, asystował przy prezentacjach kulinarnych.

Miał to ogromne szczęście, że mógł połączyć swoje dwie pasje, wino i podróże, co zaowocowało dogłębnym poznaniem regionów winiarstwa oraz filozofii powstawania tego trunku. Był niemal w każdym zakątku świata, a tam, gdzie tylko mógł, odwiedzał winnice, by móc zrozumieć wina z nich pochodzące. Na swojej drodze spotkał wielu wspaniałych ludzi związanych z winem, właścicieli najbardziej prestiżowych winnic na świecie i producentów, z którymi przyjaźni się do dziś. Choć tak wiele widział i tak wiele różnych win wypił, jest wierny wielkim winom z regionu Bordeaux. Swoją miłością do wina zaraził już wielu i ma ogromną nadzieję, że jeszcze wielu do niego dołączy.